Підсвічування для рослин в зимовий час
Кімнатні рослини як діти – їм потрібна турбота, любов, вода і світло. Правильно створені умови сприяють росту, розвитку, цвітіння або утворення плодів. Залежно від родини і країни походження, існують теплолюбні види, спраглі більше світла і високих температур. Деякі представники флори краще розвиваються в тіні або при розсіяному світлі. У будь-якому випадку місце, де стоять горщики з рослинами, необхідно оснастити світлодіодним фитоосвещением відповідної інтенсивності.
Зима – період найбільшого дефіциту сонячного кольору. У теплу пору року улюблені квіти можна переміщати з місця на місце, слідуючи за рухом сонця. До настання холодів доведеться готується заздалегідь і обладнати місце зимівлі за всіма правилами.
Визначаємо дефіцит світла для рослин
Деякі типи рослин легко пристосовуються до відсутності яскравих променів. Але більша частина видів втрачає свою декоративність, в'яне і в підсумку повністю гине. Фуксія, гарденія, орхідея вимагають світла і тепла цілорічно.
Щоб продовжити світловий день і поліпшити освітлення використовують накладні світлодіодні світильники, люмінесцентні або газозарядные лампи.
Досвідчені квітникарі радять враховувати не тільки тривалість, але і інтенсивність світла. Виміряти її можна спеціальним приладом, якого часто немає під рукою. Але природа влаштована таким чином, що рослини самі підказують власникам про свої потреби.
Зміни, які відбуваються:
-
Зміна забарвлення листя. Молоді пагони втрачають свою насиченість, стають блідими або жовтіють.
-
Зміна малюнка листа. Спостерігається у плюща, фікуса.
-
Зміна форми. Часто можна зустріти квіти витягнутої форми з викривленим стеблом. Це перші маячки того, що рослина тягнеться до світла.
-
Втрати. Осипання листя дуже небезпечний знак. Необхідно терміново вживати заходів.
Щоб не доводити свого улюбленця до стану близького до загибелі, необхідно заздалегідь вивчити всі особливості конкретного виду.
Деякі квітникарі, дізнавшись про альтернативні джерела світла, цілодобово тримають горщики під лампами. Це класична помилка. Для повноцінного росту, рослинам достатньо 8-12 годин гарного освітлення.
Розміщуємо лампи
При розміщенні ламп враховуйте кілька базових правил. Перше, що слід знати – особливість відстані. Чим далі ми встановлюємо джерело світла, тим слабкіше він буде відносно рослини. Якщо помітите, що на листя з'явилися темні плями, схожі на сліди опіків – підніміть лампу вище. Це сигнал про те, що тепла в надлишку і стебла згоряють. Витягнуті форми рослини свідчать про високе становище фитолампы, рослина з усіх сил тягнеться вгору і видозмінюється. Обов'язково ставте лампи в двох положеннях – зверху і збоку. Це допоможе падати світла під необхідними кутами.
Маленькі хитрощі
Декілька хитрощів, які допоможуть досягти кращого результату.
-
Дзеркало. Служить для збільшення інтенсивності природного світла. Його встановлюють на бічних укосах. Весь світ буде відображений і направлений в потрібну точку.
-
Використовуйте відбиваючі поверхні. Щоб зробити красиву і ефективну підсвічування користуються рефлекторами. Вони здатні відображати штучне світло і направляти його за призначенням. Підійде фольга, глянсовий папір або тканина.
-
Підтримуємо біоритми. Для всього живого на Землі важливо чергування дня і ночі. Рослини не стали винятком. Дотримання оптимального режиму допоможе успішно перезимувати Вашому улюбленцю. Важлива регулярність. Додаткове світло потрібно вмикати не від випадку до випадку, а вибравши час по таймеру.
-
Чистота. Для рослин дуже важлива чистота навколо себе. Слідкуйте за станом вікна, підвіконня, всіх поблизу поверхні.