Світильники зовнішнього призначення – їм ні з чим ні град, ні сніг, ні холоднеча
Що відрізняє розумну вуличну підсвічування? Надійність, довговічність, абсолютна стійкість до природних факторів – морозу, спеки, вологи. Вони не тільки створюють яскравий рівномірне світло, але і приголомшливо виглядають вдень і вночі.
Особливості і ступеня захисту
Для вуличного освітлення розроблена спеціальна група світильників, що володіє високою стійкістю до дії агресивного середовища:
-
дощу, снігу і граду;
-
температурних коливань від -60°С до 45°С;
-
потраплянню бруду і пилу;
-
проникненню сторонніх тел.
Для цього встановлюються прожектори світлодіодні вуличні зі ступенем захисту, визначеної за міжнародною системою класифікації IP. Герметичність конструкції відіграє вирішальну роль у підтриманні функціональності приладів.
Які ж існують ступені захисту для вуличного освітлення?
-
IP 43/44. Пристрої стійкі до пилу і вологи, надійно захищені від крапель та бризок, що падають в будь-якому напрямку.
-
IP 54/65. Електричний і оптичний блок виконані з захистом. Використовуються для архітектурного підсвічування і вуличного освітлення
-
IP 65/66 Є практично водонепроникними і ударостійкими. Сніг, дощ для них не страшні. Струменя з сопла повністю нешкідливі.
-
IP 67/68. Вважаються максимально захищеними, виключають будь-яке проникнення вологи всередину. Можуть монтуватися навіть під водою.
Переваги світлодіодних світильників
До всіх зовнішніх пристроїв пред'являються високі вимоги по вологостійкості. Найбільш ефективними для вулиці вважаються світлодіодні лампи. Вони використовуються на відкритих просторах і максимально стійкі до будь-яких опадів, перепадів температур.
Практичні вуличні прожектори знайшли своє місце:
-
для підсвічування фасадів;
-
в навігаційному освітленні;
-
для затишної атмосфери перед будинком;
-
у ландшафтному дизайні.
Їх виконують з міцних матеріалів, які дозволяють використовувати світильники незалежно від кліматичних умов. Скло не входить в конструкції, завдяки чому лампи максимально стійкі до механічних пошкоджень. Град, сніг, волога, сміття – їм все дарма.
Працюючи безперервно, світлодіодні світильники вуличні можуть служити до 15 років. При включенні тільки в темний час термін експлуатації збільшується до 25 років. Пристрої даного типу не випускають інфрачервоних та ультрафіолетових променів, не містять ртуті і шкідливих газів. Не вимагають спеціальних умов утилізації. Це визначає високий рівень екологічності і безпеки не тільки для людини, але і для навколишнього середовища.
Освещение отличается высокой мощностью, но в то же время и эффективной экономичностью. Цветопередача максимально комфортна для глаз, что особенно важно для прожекторов на дорогах. Полностью исключается мерцание.
Разновидности уличных конструкций
Наружное освещение может стать изюминкой любого экстерьера, на рынке представлено многообразие форм и стилей. Наиболее распространённые:
-
Прожекторы. Однонаправленно освещают под заданным углом. Используются, как яркая подсветка на площадках, парковках, стадионах. Стандартный уличный прожектор излучает мощный световой поток.
-
Декоративные. Форм здесь невероятно много: линейки, дюрафлекс, дюралайт, шары, кубы. Применяются для освещения фасадов зданий, деревьев, ландшафтных дизайнов.
-
Фонари классические и модерновые. Служат декоративным украшением, освещая архитектурные объекты. Популярны для освещения площадей, бульваров, улочек в европейском стиле, создают гармоничную и элегантную атмосферу.
-
Ландшафтный светильник. Представляет особую декоративную ценность. Применяется для малых архитектурных форм, в подсветках определенных парковых элементов.
Создавать магию ночного освещения с наружной подсветкой легко и просто.